Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Our Media/Results from PSAL Bronx Borough Championships  

Select Year:

PSAL Bronx Borough Championships
February 16th
216 Fort Washington Avenue, New York, New York, 10032, United States
Add/Update Information: Email Us
Date:
Sunday - February 16, 2014
begins at 2:00 PM
Level: High School
Meet Director: Dwayne Burnett
718.707.4203
Admission $9
 

Our Results

 

2014 Results - PSAL Bronx Borough Championships

Published by ArmoryTrack.com on Feb 17 2014, 03:21 PM
                     Bronx Indoor Track & Field Champions                      
                            NYC PSAL   - 2/16/2014                             
                  The New Balance Armory Track & Field Center                  
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash Bronx
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   937 Ariel Strunkey         Taft Educati              7.56q  1 
  2  2619 Leann Parke            Harry S. Tru              7.64q  4 
  3  3226 Alexi McIntosh         Walton Campu              7.73q  6 
  4   215 Shavon Fields          Dewitt Clint              7.76q  5 
  5   867 Cameron Mouzon         South Bronx               7.85q  3 
  6   894 Julissa Lambert        Herbert H. L              7.88q  7 
  7  2614 Mariam Magassouba      Harry S. Tru              7.89q  2 
  8  1023 Shakahlia Thompson     Christopher               7.99q  4 
  9  4268 Daiana Dingha Tsob     Christopher               8.00   3 
 10  3252 Witney Bennett         Evander Chil              8.01   7 
 11  2590 Marion Osei Boaten     Christopher               8.04   5 
 12   926 Astia Innis            Taft Educati              8.04   2 
 13   890 Maggie Agostini        Herbert H. L              8.06   5 
 14  3968 Kijara Sumter Clin     John F. Kenn              8.12   6 
 15  4496 Danysha Reyes          Evander Chil              8.18   1 
 16  3959 Sarah Feldman          Bronx HS Of               8.19   3 
 17  4494 Tricia Sadler          Harry S. Tru              8.21   7 
 18   895 Chinyelu Okeakpu       Herbert H. L              8.26   6 
 19  3253 Desiree Bonaparte      Evander Chil              8.33   2 
 20   931 Praise Nformi          Taft Educati              8.37   6 
 21  3257 Teri Parker            Evander Chil              8.38   5 
 22  3259 Josephine Stevens      Evander Chil              8.38   3 
 23  4479 Marisol Baret          Herbert H. L              8.42   2 
 24  2518 Angelique Oakley       Herbert H. L              8.46   4 
 25  4490 Aminata Danso          John F. Kenn              8.56   3 
 26  2585 Chanice Lawrence       John F. Kenn              8.58   7 
 27  1955 Tia Barnes             Evander Chil              8.68   6 
 28   886 Bobbijo Patterson      Archimedes/M              8.71   2 
 29   898 Kashaya Smith Kell     Herbert H. L              8.82   3 
 30  4589 Marshielou Pareja      South Bronx               8.85   4 
 31  3260 Selene Williams        Evander Chil              8.88   4 
 32  1874 Claire Elamrousi       Bronx HS Of               8.88   1 
 33  3197 Antoinette Mattis      Archimedes/M              8.90   2 
 34  3198 Carolyn Moore          Archimedes/M              8.93   6 
 35  2586 Naomi Rodriguez        John F. Kenn              8.95   4 
 36  3255 Abigail Grant          Evander Chil              8.97   7 
 37   879 Alicia Araujo          Archimedes/M              9.00   1 
 38   878 Nailah Wright          South Bronx               9.25   3 
 39  4485 Jasmine Haynes         Roosevelt Ed              9.29   7 
 40  2583 Glenny Demota          John F. Kenn              9.32   5 
 41  2519 Lizette Saldana        Herbert H. L              9.38   4 
 42   893 Franchesca Cruz        Herbert H. L              9.43   5 
 43  2520 Vanessa Sanchez        Herbert H. L              9.55   1 
 44  4491 Marlin Ramos           John F. Kenn              9.57   1 
 45  4261 Aminata Traore         Roosevelt Ed              9.61   6 
 46   882 Jaqueline Flores       Archimedes/M              9.71   7 
 47   856 Wandaliz Carela        South Bronx              10.27   2 
 48   888 Liliana Rapalo         Archimedes/M             10.69   1 
 49   861 Tauri House            South Bronx              10.79   5 
 
Girls 55 Meter Dash Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1  2619 Leann Parke            Harry S. Tru              7.56  
  2  3226 Alexi McIntosh         Walton Campu              7.62  
  3   215 Shavon Fields          Dewitt Clint              7.69  
  4   867 Cameron Mouzon         South Bronx               7.70  
  5  2614 Mariam Magassouba      Harry S. Tru              7.87  
  6   894 Julissa Lambert        Herbert H. L              7.93  
  7  1023 Shakahlia Thompson     Christopher               8.12  
 
Girls 300 Meter Dash Bronx
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   231 Dypna Umunakwe         Dewitt Clint             42.31q  2 
  2  2633 Shannon Shirley        Evander Chil             43.55q  3 
  3  2614 Mariam Magassouba      Harry S. Tru             43.71q  5 
  4  4268 Daiana Dingha Tsob     Christopher              44.94q  5 
  5  1927 Simone Hendricks       Christopher              45.46q  4 
  6  3968 Kijara Sumter Clin     John F. Kenn             45.94q  4 
  7  3959 Sarah Feldman          Bronx HS Of              46.22q  6 
  8   937 Ariel Strunkey         Taft Educati             46.78q  1 
  9   919 Nhuma Darame           Taft Educati             47.10   7 
 10  2597 Lisa Addane            Harry S. Tru             47.70   2 
 11   895 Chinyelu Okeakpu       Herbert H. L             48.09   1 
 12  2562 Yeily Martinez         Roosevelt Ed             48.11   5 
 13  3226 Alexi McIntosh         Walton Campu             48.35   4 
 14  3252 Witney Bennett         Evander Chil             49.27   6 
 15  2518 Angelique Oakley       Herbert H. L             49.65   1 
 16  3221 Sparkle Boddie         Roosevelt Ed             49.75   5 
 17  2560 Wynae Harrison         Roosevelt Ed             50.47   2 
 18   923 Janel Granville        Taft Educati             50.86   7 
 19  1886 Joe Yee Mak            Bronx HS Of              50.96   5 
 20  4479 Marisol Baret          Herbert H. L             51.07   2 
 21  3204 Nell McKenna           Bronx HS Of              51.32   1 
 22  3255 Abigail Grant          Evander Chil             51.48   3 
 23  2558 Spring Brown           Roosevelt Ed             51.79   4 
 24  2600 Towana Allen           Harry S. Tru             51.80   6 
 25  1874 Claire Elamrousi       Bronx HS Of              51.92   2 
 26  1955 Tia Barnes             Evander Chil             52.50   3 
 27  4600 Laura Huitzil          John F. Kenn             53.33   5 
 28   920 Sophie Desnoyers       Taft Educati             55.00   7 
 29   898 Kashaya Smith Kell     Herbert H. L             55.55   3 
 30   858 Nicole Colon           South Bronx              56.26   4 
 31  2615 Janecssa Morales       Harry S. Tru             56.86   6 
 32   912 Asiyah Abdourhaman     Taft Educati             57.31   7 
 33  4484 Carnelly Blair         Roosevelt Ed             57.38   6 
 34   856 Wandaliz Carela        South Bronx            1:00.02   3 
 35  2519 Lizette Saldana        Herbert H. L           1:00.06   4 
 36   893 Franchesca Cruz        Herbert H. L           1:00.51   6 
 --  4494 Tricia Sadler          Harry S. Tru                DQ   1 
 
Girls 300 Meter Dash Bronx
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   231 Dypna Umunakwe         Dewitt Clint             41.79   2 
  2   937 Ariel Strunkey         Taft Educati             42.01   1 
  3  2633 Shannon Shirley        Evander Chil             43.89   2 
  4  1927 Simone Hendricks       Christopher              45.47   1 
  5  3959 Sarah Feldman          Bronx HS Of              47.54   1 
  6  2614 Mariam Magassouba      Harry S. Tru             49.09   2 
  7  3968 Kijara Sumter Clin     John F. Kenn             50.42   1 
  8  4268 Daiana Dingha Tsob     Christopher              52.49   2 
 
Girls 600 Meter Run Bronx
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   211 Dejeour Callender      Dewitt Clint           1:45.24   3 
  2   210 Sasha Bentley          Dewitt Clint           1:45.72   3 
  3  1893 Lili Tobias            Bronx HS Of            1:47.89   3 
  4  2626 Jayda White            Harry S. Tru           1:55.94   2 
  5   936 Arianne Strunkey       Taft Educati           1:56.12   1 
  6   854 Gloria Avila           South Bronx            1:57.06   2 
  7   209 Chantell Belnavis      Dewitt Clint           2:03.10   1 
  8  1884 Jennifer LI            Bronx HS Of            2:03.82   1 
  9  2627 Toniann Williams       Harry S. Tru           2:05.01   3 
 10  3258 Karina Peralta         Evander Chil           2:05.43   3 
 11  2600 Towana Allen           Harry S. Tru           2:11.49   3 
 12  2615 Janecssa Morales       Harry S. Tru           2:13.36   1 
 13   893 Franchesca Cruz        Herbert H. L           2:13.60   1 
 14  2496 Samantha Figueroa      South Bronx            2:14.62   1 
 15   877 Katherine Veliz        South Bronx            2:17.25   1 
 16  1877 Eunice Hew             Bronx HS Of            2:18.52   1 
 17   876 Linda Velez            South Bronx            2:18.55   1 
 18  2631 Arianne Ortiz          Evander Chil           2:25.23   1 
 19  2521 Ashley Smith           Herbert H. L           2:28.48   1 
 20   859 Ashley Del Cueto       South Bronx            2:29.02   1 
 21  3147 Ana Ozemma Sierra      South Bronx            2:29.54   1 
 22   866 Regina McClain         South Bronx            2:42.79   2 
 23   217 Gabrian Francis        Dewitt Clint           2:43.21   2 
 24  1879 Paula Jon              Bronx HS Of            2:44.13   2 
 25  3206 Elizabeth Zhao         Bronx HS Of            2:44.34   2 
 
Girls 1000 Meter Run Bronx
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   938 Fatoumata Tunkara      Taft Educati           3:17.64   2 
  2  1893 Lili Tobias            Bronx HS Of            3:19.71   2 
  3  1930 Aissata Samake         Christopher            3:30.02   2 
  4   205 Leah Amponsah          Dewitt Clint           3:31.21   2 
  5  2635 Christiana Wallace     Evander Chil           3:31.54   2 
  6  1022 Keturah Sibblies       Christopher            3:45.91   1 
  7   219 Malika James-Vasse     Dewitt Clint           3:46.00   2 
  8  3256 Natasha Mensah         Evander Chil           3:56.10   2 
  9  1875 Olivia Guan            Bronx HS Of            3:58.57   1 
 10  3234 Osiris Mino            John F. Kenn           3:58.62   2 
 11  3235 Hillary Vancliff       John F. Kenn           4:00.68   2 
 12  2602 Nana Bekoe             Harry S. Tru           4:01.58   1 
 13  3202 Ella Draplin           Bronx HS Of            4:03.62   2 
 14  1895 Crystal WU             Bronx HS Of            4:07.93   1 
 15  2565 Franchesca Parra       Roosevelt Ed           4:17.31   1 
 16  1891 Hyeji Shin             Bronx HS Of            4:20.90   1 
 17  1877 Eunice Hew             Bronx HS Of            4:21.63   1 
 18   882 Jaqueline Flores       Archimedes/M           4:23.06   1 
 19  3205 Jessie QU              Bronx HS Of            4:28.97   1 
 20  2811 Esther Kim             Townsend Har           4:31.88   1 
 21  2618 Anllelina Novas Ca     Harry S. Tru           5:21.43   1 
 
Girls 1500 Meter Run Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   226 Aaliyah Regg Wajid     Dewitt Clint           5:07.12  
  2  4483 Derica Pitters         Dewitt Clint           5:22.51  
  3   208 Monique Beckford       Dewitt Clint           5:23.33  
  4  1893 Lili Tobias            Bronx HS Of            5:24.89  
  5  3202 Ella Draplin           Bronx HS Of            6:05.21  
  6  3234 Osiris Mino            John F. Kenn           6:18.14  
  7  1872 Felicia Chen           Bronx HS Of            6:45.93  
  8  1878 Tiffany Huang          Bronx HS Of            6:53.06  
 
Girls 3000 Meter Run Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   226 Aaliyah Regg Wajid     Dewitt Clint          10:41.53  
  2  4483 Derica Pitters         Dewitt Clint          11:17.60  
  3  3202 Ella Draplin           Bronx HS Of           13:55.63  
  4  1872 Felicia Chen           Bronx HS Of           14:45.47  
  5   881 Karina Balbuena He     Archimedes/M          14:45.76  
  6  1884 Jennifer LI            Bronx HS Of           14:50.83  
  7  1873 Ayling Dominguez       Bronx HS Of           14:51.04  
  8  1897 Jing XU                Bronx HS Of           15:15.99  
 
Girls 55 Meter Hurdles Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2619 Leann Parke            Harry S. Tru              8.48  
  2  2594 Deidri Wilson          Christopher               9.79  
  3  2584 Tandy James            John F. Kenn              9.90  
  4  1931 Chynalle Williams      Christopher              10.13  
  5  2580 Dayshane Adorno        John F. Kenn             11.54  
  6  3232 Lorena Guerrero        John F. Kenn             11.55  
  7  3221 Sparkle Boddie         Roosevelt Ed             11.97  
  8  2564 Mecca Muamba           Roosevelt Ed             12.29  
 
Girls 4x200 Meter Relay Bronx
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Harry S. Truman  'A'                                1:47.86q  1 
  2 Christopher Columbus Camp  'A'                      1:50.15q  3 
  3 Dewitt Clinton  'A'                                 1:51.78q  4 
  4 Dewitt Clinton  'B'                                 1:52.56q  4 
  5 Herbert H. Lehman  'A'                              1:53.57q  1 
  6 Evander Childs Campus  'A'                          1:55.06q  2 
  7 Taft Educational Campus  'B'                        1:59.78q  3 
  8 South Bronx  'B'                                    1:59.93q  4 
  9 Evander Childs Campus  'B'                          2:01.76   3 
 10 Roosevelt Educational Cam  'B'                      2:02.65   3 
 11 Taft Educational Campus  'A'                        2:06.78   2 
 12 John F. Kennedy Campus  'C'                         2:10.34   4 
 13 Bronx HS Of Science  'A'                            2:10.73   1 
 14 Christopher Columbus Camp  'B'                      2:13.28   2 
 15 Roosevelt Educational Cam  'A'                      2:14.93   1 
 16 Archimedes/Maleska Campus  'A'                      2:16.01   2 
 17 South Bronx  'A'                                    2:17.17   3 
 18 Archimedes/Maleska Campus  'B'                      2:37.53   3 
 -- John F. Kennedy Campus  'B'                              DQ   2 
 -- Harry S. Truman  'B'                                     DQ   4 
 -- John F. Kennedy Campus  'A'                              DQ   1 
 
Girls 4x200 Meter Relay Bronx
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Harry S. Truman  'A'                                1:47.12   2 
  2 Evander Childs Campus  'A'                          1:49.93   1 
  3 Christopher Columbus Camp  'A'                      1:50.37   2 
  4 Dewitt Clinton  'A'                                 1:51.27   2 
  5 Dewitt Clinton  'B'                                 1:53.21   1 
  6 Herbert H. Lehman  'A'                              1:54.63   1 
  7 Taft Educational Campus  'B'                        2:00.42   2 
  8 South Bronx  'A'                                    2:01.17   2 
 -- John F. Kennedy Campus  'A'                              DQ   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay Bronx
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Taft Educational Campus  'B'                        4:10.04   2 
  2 Dewitt Clinton  'B'                                 4:15.12   2 
  3 Dewitt Clinton  'A'                                 4:22.23   2 
  4 Evander Childs Campus  'A'                          4:30.35   2 
  5 Harry S. Truman  'B'                                4:33.13   2 
  6 Christopher Columbus Camp  'A'                      4:48.67   1 
  7 John F. Kennedy Campus  'B'                         4:50.79   2 
  8 Taft Educational Campus  'A'                        4:54.93   1 
  9 Roosevelt Educational Cam  'A'                      4:57.45   1 
 10 South Bronx  'A'                                    5:02.53   1 
 11 Harry S. Truman  'A'                                5:03.70   1 
 12 Bronx HS Of Science  'B'                            5:05.66   1 
 13 John F. Kennedy Campus  'A'                         5:08.35   1 
 14 Bronx HS Of Science  'A'                            5:28.59   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay Bronx
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Dewitt Clinton  'A'                                10:27.88  
  2 Christopher Columbus Camp  'A'                     11:29.18  
  3 Dewitt Clinton  'B'                                11:39.44  
  4 Evander Childs Campus  'A'                         12:04.78  
  5 South Bronx  'A'                                   12:34.17  
  6 Bronx HS Of Science  'A'                           12:46.99  
  7 John F. Kennedy Campus  'A'                        12:52.67  
  8 Bronx HS Of Science  'B'                           12:54.58  
  9 South Bronx  'B'                                   13:06.86  
 
Girls High Jump Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   231 Dypna Umunakwe         Dewitt Clint           4-10.00  
  2  2564 Mecca Muamba           Roosevelt Ed          J4-10.00  
  3  2625 Kevisha Watkins        Harry S. Tru          J4-10.00  
  4  2594 Deidri Wilson          Christopher            4-08.00  
  5  1922 Saida Burnsmoore       Christopher            4-06.00  
  6  2602 Nana Bekoe             Harry S. Tru           4-04.00  
  7  2563 Erisa Moore            Roosevelt Ed           4-00.00  
  7  2582 Ramatoulie Camara      John F. Kenn           4-00.00  
 
Girls Pole Vault Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   232 Tameka Wood            Dewitt Clint           7-06.00  
  2   875 Ivanka Santiago        South Bronx            5-06.00  
  3  1899 Tiffany YU             Bronx HS Of            5-00.00  
 
Girls Long Jump Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   922 Sara Kaye Freeman      Taft Educati          17-01.75  
  2  2604 Kadeija Brown          Harry S. Tru          16-07.00  
  3  1927 Simone Hendricks       Christopher           16-05.25  
  4  3226 Alexi McIntosh         Walton Campu          16-02.00  
  5  2609 Tatyana Francis        Harry S. Tru          15-10.00  
  6   215 Shavon Fields          Dewitt Clint          15-04.00  
  7  4496 Danysha Reyes          Evander Chil          13-08.25  
  8   221 Kiera Lamar Vanter     Dewitt Clint          13-05.00  
  9   930 Maya Moore             Taft Educati          13-01.00  
 10   926 Astia Innis            Taft Educati          12-11.00  
 11  3233 Aji Fanta Marenah      John F. Kenn          12-08.00  
 12  4599 Cynthia Guity          John F. Kenn          12-01.00  
 13  3259 Josephine Stevens      Evander Chil          11-09.50  
 14   917 Tamia Bradley          Taft Educati           9-10.50  
 --  3260 Selene Williams        Evander Chil                ND  
 
Girls Triple Jump Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1922 Saida Burnsmoore       Christopher           35-06.50  
  2   922 Sara Kaye Freeman      Taft Educati          35-03.50  
  3   212 Nicole Dawson          Dewitt Clint          33-06.00  
  4  1931 Chynalle Williams      Christopher           32-03.00  
  5   932 Bolanle Olatunji       Taft Educati          29-04.00  
  6   930 Maya Moore             Taft Educati          29-03.00  
  7   225 Brianna Peterkin       Dewitt Clint          28-08.25  
 --  2584 Tandy James            John F. Kenn              FOUL  
 --  1018 Tatyanna Cole Chau     Christopher               FOUL  
 
Girls Shot Put Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2610 Paulina Gyamerah       Harry S. Tru          31-11.25  
  2  1928 Jahnique Johnson       Christopher           29-05.00  
  3   224 Princess Ngwu          Dewitt Clint          28-05.00  
  4  1957 Janay Bunche           Evander Chil          28-04.50  
  5  1923 Sonja Campbell         Christopher           27-10.75  
  6   940 Diamond Wollaston      Taft Educati          27-01.75  
  7   894 Julissa Lambert        Herbert H. L          25-06.00  
  8  2586 Naomi Rodriguez        John F. Kenn          23-01.00  
  9  2579 Keisha Acheampong      John F. Kenn          22-06.00  
 10  4485 Jasmine Haynes         Roosevelt Ed          21-10.25  
 11  2567 Antoinette Scott       Roosevelt Ed          21-07.00  
 12  4261 Aminata Traore         Roosevelt Ed          21-03.00  
 13  3961 Virginia Polik         Bronx HS Of           20-05.00  
 14  1019 Shania Ford            Christopher           18-07.50  
 15  2520 Vanessa Sanchez        Herbert H. L          18-04.50  
 16   857 Chelsea Centeno        South Bronx           17-01.00  
 17  2618 Anllelina Novas Ca     Harry S. Tru          15-05.00  
 18   878 Nailah Wright          South Bronx           14-08.50  
 19  2497 Ariana Muniz           South Bronx           14-01.00  
 --  2583 Glenny Demota          John F. Kenn                ND  
 --   890 Maggie Agostini        Herbert H. L                ND  
 
Girls 1500 Meter Race Walk Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  4264 Joanna Garcia          John F. Kenn           9:10.03  
  2  1901 Wendy Zhao             Bronx HS Of            9:41.01  
  3  2564 Mecca Muamba           Roosevelt Ed           9:53.21  
  4  1895 Crystal WU             Bronx HS Of            9:58.42  
  5  1873 Ayling Dominguez       Bronx HS Of           10:32.50  
  6  1899 Tiffany YU             Bronx HS Of           11:18.66  
 --  1925 Angela Cruz            Christopher                 DQ  
 --  2565 Franchesca Parra       Roosevelt Ed                DQ  
 --  1924 Deborah Crumbie        Christopher                 DQ  
 --  1875 Olivia Guan            Bronx HS Of          X11:40.64  
 
Boys 55 Meter Dash Bronx
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   962 Ernest Agyeman         Dewitt Clint              6.87q  1 
  2  1921 Demetrius Wade         John F. Kenn              6.89q  2 
  3   990 Kamani Marchant        Dewitt Clint              6.95q  5 
  4  1009 Jevon Shaw             Dewitt Clint              6.97q  4 
  5   972 Edison Estephane       Dewitt Clint              6.98q  6 
  6  4267 Omar Jabbie            John F. Kenn              6.98q  3 
  7  3146 Christophe William     Bronx School              7.00q  3 
  8  3238 Gabriel Soler          John F. Kenn              7.00q  4 
  9   946 Prince Darko           Taft Educati              7.02   2 
 10  2588 Kelly Hernandez        John F. Kenn              7.06   6 
 11   976 Kevaughn Gordon        Dewitt Clint              7.07   3 
 12  3217 Shaqueil Johnson       Dewitt Clint              7.11   1 
 13  3165 Samuel Appiah          Mott Haven E              7.13   7 
 14  1943 Akeem Daley            Harry S. Tru              7.17   5 
 15  2630 Shaquan Patterson      Harry S. Tru              7.22   1 
 16  4482 Reshorn Irish          Taft Educati              7.26   6 
 17  4487 Earl Apenteng          Walton Campu              7.26   7 
 18  3250 Kyle Peterkin          Harry S. Tru              7.28   4 
 19  2533 Andre Grageda          Bronx HS Of               7.30   5 
 20  2587 Divaughn Dixon         John F. Kenn              7.33   1 
 21  3210 Benjamin Kravitz       Bronx HS Of               7.33   6 
 22  3166 Ibrahim Asare          Mott Haven E              7.35   7 
 23  3227 Abdoul Mat Ouro Ke     Walton Campu              7.36   3 
 24  4607 Joshua Skervin         Evander Chil              7.39   3 
 25  4598 Jean Rocha             Walton Campu              7.41   4 
 26  3975 Tevin Pryce            Harry S. Tru              7.46   2 
 27  3957 Nickelas Leysath       Herbert H. L              7.49   4 
 28  1032 Rajhni Brown           Evander Chil              7.52   5 
 29  3190 Shemar Telpha          Mott Haven E              7.52   6 
 30  3148 Everton Steele         South Bronx               7.53   3 
 31   907 Christian Stender      Herbert H. L              7.54   2 
 32   965 Tristan Brady          Dewitt Clint              7.61   2 
 33   904 Eligio Mateo           Herbert H. L              7.62   4 
 34   905 Mario Morales          Herbert H. L              7.62   1 
 35  3207 Mohamed Abdelrahma     Bronx HS Of               7.70   7 
 36  3224 Devon Dickenson        Walton Campu              7.77   2 
 37  3143 Alan Adames            Bronx School              7.81   6 
 38  4435 Leroy Ramos            Mott Haven E              7.82   6 
 39  3162 Yuri Reimers           Samuel Gompe              7.84   3 
 40  4587 Toure Foster           Bronx School              7.92   5 
 41  3164 Jean Ruiz              Samuel Gompe              7.97   5 
 42  2525 David Reyes            Herbert H. L              8.01   7 
 43  1039 Shavan Russell         Evander Chil              8.03   5 
 44   909 Idongesit Umoh         Herbert H. L              8.05   7 
 45   850 Kevin Baez             Bronx School              8.08   2 
 46  3262 Thomas Arias           Evander Chil              8.09   1 
 47  3168 Steven Bello           Mott Haven E              8.12   1 
 48  1041 Ndibmo Umanah          Evander Chil              8.23   7 
 49  3209 Sean Kim               Bronx HS Of               8.42   6 
 50  4489 Jasson Pena            Walton Campu              8.45   5 
 51  2517 Kevin Young            South Bronx               8.55   4 
 52  1866 Richard Cevallos-L     Bronx School              8.72   3 
 53  2510 Charles Ledesma        South Bronx               8.80   2 
 54  3947 Dyami Urena            Bronx School              9.02   1 
 55  1040 Miguel Sierra          Evander Chil              9.12   7 
 56  3145 Esteban Rivera         Bronx School              9.94   4 
 
Boys 55 Meter Dash Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1   962 Ernest Agyeman         Dewitt Clint              6.76  
  2  3146 Christophe William     Bronx School              6.83  
  3  1921 Demetrius Wade         John F. Kenn              6.87  
  4  1009 Jevon Shaw             Dewitt Clint              6.91  
  5  4267 Omar Jabbie            John F. Kenn              6.92  
  6   990 Kamani Marchant        Dewitt Clint              6.95  
  7  3238 Gabriel Soler          John F. Kenn              7.15  
  8   972 Edison Estephane       Dewitt Clint              7.89  
 
Boys 300 Meter Dash Bronx
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   951 Mohamed Kouyate        Taft Educati             35.89q  1 
  2  1039 Shavan Russell         Evander Chil             36.10q  4 
  3   959 Warissou Tchabalan     Taft Educati             36.66q  5 
  4   946 Prince Darko           Taft Educati             36.67q  4 
  5  1904 Caine Caldwell         John F. Kenn             36.68q  6 
  6  3192 Tommy Valerio          Mott Haven E             37.56q  3 
  7  3146 Christophe William     Bronx School             37.65q  2 
  8  1033 Joshua Cleveland       Evander Chil             37.73q  6 
  9  1909 Henry Frempong         John F. Kenn             37.86   1 
 10  4267 Omar Jabbie            John F. Kenn             38.19  10 
 11  1943 Akeem Daley            Harry S. Tru             38.24   3 
 12   962 Ernest Agyeman         Dewitt Clint             38.67   7 
 13   988 Abdul Kaba             Dewitt Clint             38.69   8 
 14  2588 Kelly Hernandez        John F. Kenn             38.70   8 
 15   958 Adrian Summers         Taft Educati             39.65   2 
 16  4597 Isriel Knight          Roosevelt Ed             39.72  10 
 17  3167 Najee Ashbourne        Mott Haven E             40.21   6 
 18  3250 Kyle Peterkin          Harry S. Tru             40.28   3 
 19  1939 Stanhope Nwosu         Christopher              40.64   4 
 20  2503 Marc Coronel           South Bronx              40.95   3 
 21   965 Tristan Brady          Dewitt Clint             41.24   9 
 22  2577 Alexander Ortega       Roosevelt Ed             41.30   5 
 23  2529 Daniel Chen            Bronx HS Of              41.56   3 
 24  3190 Shemar Telpha          Mott Haven E             41.68   5 
 25   904 Eligio Mateo           Herbert H. L             41.80   7 
 26  3154 Iyguadd Cordero        Samuel Gompe             42.27   2 
 27  2556 Kenneth Xiao           Bronx HS Of              42.55   2 
 28  2571 Shawn Arokium          Roosevelt Ed             42.62   7 
 29  4602 Richard Roberts        Christopher              42.65   1 
 30  1030 Frank Samou            Christopher              42.89   3 
 31  1011 Amadu Sow              Dewitt Clint             43.27  10 
 32  3957 Nickelas Leysath       Herbert H. L             43.46   5 
 33  2501 Loran Benjamin         South Bronx              43.89   4 
 34  3164 Jean Ruiz              Samuel Gompe             43.92   6 
 35   905 Mario Morales          Herbert H. L             43.98   4 
 36   953 Joshua Martinez        Taft Educati             44.09   5 
 37  1007 Carlos Ruiz            Dewitt Clint             44.26  10 
 38  4482 Reshorn Irish          Taft Educati             44.33   8 
 39  2505 Joseph DE Los Sant     South Bronx              44.57  10 
 40  2575 Mark Ibrahim           Roosevelt Ed             44.70   8 
 41  1017 Shui Yuen              Dewitt Clint             44.81   8 
 42  4587 Toure Foster           Bronx School             44.88   1 
 43  1933 Micah Campbell         Christopher              45.06   2 
 44   963 Fardin Ahmed           Dewitt Clint             45.25   7 
 45   997 Prosper Onyeukwu       Dewitt Clint             45.35   9 
 46  3262 Thomas Arias           Evander Chil             45.36   7 
 47   970 Markell Davis          Dewitt Clint             45.52   9 
 48  2578 Francisco Rodrigue     Roosevelt Ed             46.13   9 
 49  3168 Steven Bello           Mott Haven E             46.31   7 
 50  2525 David Reyes            Herbert H. L             46.88  10 
 51  4435 Leroy Ramos            Mott Haven E             47.16   8 
 52  3162 Yuri Reimers           Samuel Gompe             47.32   6 
 52  2576 Moth Vicle Mabiala     Roosevelt Ed             47.32   1 
 54   909 Idongesit Umoh         Herbert H. L             47.60   9 
 55  3209 Sean Kim               Bronx HS Of              50.28   4 
 56  1041 Ndibmo Umanah          Evander Chil             50.53   5 
 57  1866 Richard Cevallos-L     Bronx School             50.87   2 
 58  1040 Miguel Sierra          Evander Chil             51.83   1 
 
Boys 300 Meter Dash Bronx
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  3146 Christophe William     Bronx School             36.76   1 
  2   959 Warissou Tchabalan     Taft Educati             36.78   2 
  3  1904 Caine Caldwell         John F. Kenn             37.22   1 
  4  1039 Shavan Russell         Evander Chil             37.96   2 
  5   946 Prince Darko           Taft Educati             38.08   2 
  6  3192 Tommy Valerio          Mott Haven E             38.38   1 
  7  1033 Joshua Cleveland       Evander Chil             38.87   1 
 --   951 Mohamed Kouyate        Taft Educati                DQ   2 
 
Boys 600 Meter Run Bronx
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  3179 Anthony Mendez         Mott Haven E           1:25.19   4 
  2  1002 Truvaurnie Proctor     Dewitt Clint           1:25.44   4 
  3  3194 Selah Williams         Mott Haven E           1:27.35   4 
  4  1948 Tevin Johnson          Harry S. Tru           1:27.40   3 
  5   998 Rising Onyeukwu        Dewitt Clint           1:28.41   4 
  6  3267 Payton Lowe            Evander Chil           1:29.22   4 
  7  4266 Chukwuemek Akalonu     John F. Kenn           1:32.64   3 
  8  1934 Asim Charles           Christopher            1:34.10   4 
  9  1919 Tevin Turner           John F. Kenn           1:36.12   1 
 10  3975 Tevin Pryce            Harry S. Tru           1:37.82   2 
 11  1000 Rasheed Popley         Dewitt Clint           1:38.49   3 
 12  3963 Solomon Wise           Bronx HS Of            1:39.58   1 
 13  3970 Nana Danso Prah Ed     John F. Kenn           1:40.12   1 
 14  1910 Washington Henry       John F. Kenn           1:41.50   1 
 15  2553 Byron Wasti            Bronx HS Of            1:41.51   1 
 16  3164 Jean Ruiz              Samuel Gompe           1:42.25   1 
 17   852 Anthony Rodriguez      Bronx School           1:42.43   2 
 18  3237 Samuel Rojas           John F. Kenn           1:42.51   3 
 19  2552 William Wang           Bronx HS Of            1:43.35   1 
 20  4591 Andy Gomez             South Bronx            1:44.81   2 
 21   956 Abubakar Muhammed      Taft Educati           1:45.14   3 
 22  3265 Gabriel Diaz           Evander Chil           1:46.33   2 
 23  2522 Ovaughn JR Dixon       Herbert H. L           1:47.41   2 
 24  3143 Alan Adames            Bronx School           1:47.86   2 
 25  2576 Moth Vicle Mabiala     Roosevelt Ed           1:51.42   2 
 26  1913 Charlie Osorio         John F. Kenn           1:52.24   1 
 27  2569 Stephen Aduamah        Roosevelt Ed           1:54.53   3 
 28  1938 Zhi Lin                Christopher            1:57.28   2 
 29  1013 Abdoulaye Toure        Dewitt Clint           1:59.41   2 
 30  4592 Jalen Natera           South Bronx            2:04.57   1 
 
Boys 1000 Meter Run Bronx
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  2527 Nicholas Bienen Es     Bronx HS Of            2:41.19   2 
  2  3184 Amauris Olivo          Mott Haven E           2:44.13   2 
  3  2570 Henry Amoako           Roosevelt Ed           2:46.43   2 
  4  2538 Samuel Maeglin         Bronx HS Of            2:48.00   2 
  5  1031 Michael White          Christopher            2:48.43   2 
  6  2554 Michael Webber         Bronx HS Of            2:50.04   2 
  7  2547 Artjom Plaunov         Bronx HS Of            2:54.87   2 
  8   991 Godfrey McDonald       Dewitt Clint           2:55.82   2 
  9  3216 Mahamadou Jagana       Dewitt Clint           2:56.09   2 
 10  1935 Nkosi Francis          Christopher            3:08.83   2 
 11  1037 Juan Nieves            Evander Chil           3:09.44   1 
 12  3218 Luis Limas             Dewitt Clint           3:18.71   1 
 13   979 Carlos Gratereaux      Dewitt Clint           3:21.74   1 
 14  2512 Jesus Mancilla         South Bronx            3:22.32   1 
 15  2574 Jerry HE               Roosevelt Ed           3:26.95   1 
 16  2540 Liam Meissner          Bronx HS Of            3:30.20   1 
 17  1913 Charlie Osorio         John F. Kenn           3:30.30   1 
 18  2531 Daniel Eggers          Bronx HS Of            3:30.96   1 
 
Boys 1600 Meter Run Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1948 Tevin Johnson          Harry S. Tru           4:53.85  
  2  3184 Amauris Olivo          Mott Haven E           4:56.60  
  3  2530 Ricardo Daniels        Bronx HS Of            5:12.85  
  4  1037 Juan Nieves            Evander Chil           5:15.57  
  5  2555 Erich Wohl             Bronx HS Of            5:16.10  
  6   852 Anthony Rodriguez      Bronx School           5:44.24  
  7  4591 Andy Gomez             South Bronx            5:52.65  
  8  1026 Brian Lora             Christopher            5:59.66  
  9  2550 Oliver Spohngeller     Bronx HS Of            6:01.70  
 10  2546 Aharon Pitkowsky       Bronx HS Of            6:04.98  
 11  3237 Samuel Rojas           John F. Kenn           6:05.07  
 12  2541 Arthur Mielnik         Bronx HS Of            6:13.19  
 13  2531 Daniel Eggers          Bronx HS Of            6:17.52  
 14  2540 Liam Meissner          Bronx HS Of            6:19.68  
 
Boys 3200 Meter Run Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1948 Tevin Johnson          Harry S. Tru          10:43.38  
  2  3177 Mouctar Kaba           Mott Haven E          10:58.79  
  3  2555 Erich Wohl             Bronx HS Of           11:05.53  
  4  3215 Christophe Campbel     Dewitt Clint          11:14.16  
  5  2530 Ricardo Daniels        Bronx HS Of           11:20.31  
  6  3172 Zaileak Decastro       Mott Haven E          11:29.22  
  7  3182 Luis Nieves            Mott Haven E          11:31.62  
  8  2571 Shawn Arokium          Roosevelt Ed          11:37.74  
  9  2511 Albert Leonardo        South Bronx           12:27.46  
 10  2550 Oliver Spohngeller     Bronx HS Of           12:29.42  
 11  2522 Ovaughn JR Dixon       Herbert H. L          12:31.44  
 12  2575 Mark Ibrahim           Roosevelt Ed          12:47.91  
 13  3187 Gilberto Rosario       Mott Haven E          12:47.98  
 
Boys 55 Meter Hurdles Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   976 Kevaughn Gordon        Dewitt Clint              7.94  
  2  1002 Truvaurnie Proctor     Dewitt Clint              8.46  
  3  2587 Divaughn Dixon         John F. Kenn              8.56  
  4  1960 Natawi Chin            Evander Chil              8.70  
  5  1034 Kenneth Dickerson      Evander Chil             10.11  
  6  2578 Francisco Rodrigue     Roosevelt Ed             10.79  
  7  2502 Steven Caraballo       South Bronx              11.38  
  8  2522 Ovaughn JR Dixon       Herbert H. L             12.23  
 
Boys 4x200 Meter Relay Bronx
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 John F. Kennedy Campus  'A'                         1:32.54q  1 
  2 Mott Haven Educational Ca  'A'                      1:33.75q  3 
  3 Dewitt Clinton  'B'                                 1:34.28q  2 
  4 Evander Childs Campus  'B'                          1:35.39q  3 
  5 Dewitt Clinton  'A'                                 1:38.91q  1 
  6 Bronx HS Of Science  'A'                            1:40.10q  1 
  7 Dewitt Clinton  'C'                                 1:40.78q  2 
  8 Roosevelt Educational Cam  'A'                      1:40.89q  2 
  9 Mott Haven Educational Ca  'B'                      1:41.99   3 
 10 South Bronx  'A'                                    1:42.70   1 
 11 Bronx School/Law, Govt &  'A'                       1:44.67   2 
 12 Taft Educational Campus  'A'                        1:44.94   2 
 13 Evander Childs Campus  'A'                          1:45.14   1 
 14 Harry S. Truman  'A'                                1:45.27   1 
 15 Walton Campus  'A'                                  1:50.46   3 
 16 South Bronx  'B'                                    1:50.52   2 
 17 Roosevelt Educational Cam  'B'                      1:53.17   3 
 
Boys 4x200 Meter Relay Bronx
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 John F. Kennedy Campus  'A'                         1:32.24   2 
  2 Dewitt Clinton  'B'                                 1:32.62   2 
  3 Mott Haven Educational Ca  'A'                      1:34.41   2 
  4 Evander Childs Campus  'B'                          1:34.42   2 
  5 Dewitt Clinton  'A'                                 1:38.61   1 
  6 Bronx HS Of Science  'A'                            1:39.68   1 
  7 Dewitt Clinton  'C'                                 1:41.04   1 
  8 Roosevelt Educational Cam  'A'                      1:41.22   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay Bronx
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Dewitt Clinton  'B'                                 3:35.90   2 
  2 Taft Educational Campus  'B'                        3:37.79   2 
  3 Evander Childs Campus  'A'                          3:38.29   2 
  4 Mott Haven Educational Ca  'A'                      3:40.75   2 
  5 John F. Kennedy Campus  'A'                         3:47.38   1 
  6 Roosevelt Educational Cam  'A'                      3:55.24   1 
  7 John F. Kennedy Campus  'B'                         3:56.37   1 
  8 South Bronx  'A'                                    4:05.38   1 
  9 Bronx HS Of Science  'A'                            4:06.04   1 
 10 Christopher Columbus Camp  'A'                      4:11.75   1 
 11 Dewitt Clinton  'C'                                 4:17.15   2 
 12 Dewitt Clinton  'A'                                 4:21.06   1 
 13 Taft Educational Campus  'A'                        4:26.71   1 
 14 Christopher Columbus Camp  'B'                      4:39.50   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay Bronx
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Mott Haven Educational Ca  'A'                      8:42.61  
  2 Bronx HS Of Science  'B'                            8:43.21  
  3 Dewitt Clinton  'A'                                 9:02.19  
  4 Christopher Columbus Camp  'A'                      9:23.63  
  5 John F. Kennedy Campus  'A'                         9:42.65  
  6 Roosevelt Educational Cam  'A'                      9:47.92  
  7 Dewitt Clinton  'B'                                10:08.94  
  8 Mott Haven Educational Ca  'B'                     10:17.15  
  9 Bronx HS Of Science  'A'                           10:24.28  
 10 South Bronx  'A'                                   10:28.17  
 
Boys High Jump Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1960 Natawi Chin            Evander Chil           6-02.00  
  2  1003 Chevon Ramsay          Dewitt Clint           6-01.00  
  3  1903 Rahman Adekoya         John F. Kenn           5-04.00  
  4  2630 Shaquan Patterson      Harry S. Tru           5-02.00  
  5  2548 Satya Sawhney          Bronx HS Of           J5-02.00  
  6  1936 Ackheem Gray           Christopher            4-10.00  
 --  2537 Ben Lipkin             Bronx HS Of                 NH  
 
Boys Pole Vault Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1903 Rahman Adekoya         John F. Kenn          13-06.00  
  2   907 Christian Stender      Herbert H. L           7-06.00  
  3  2541 Arthur Mielnik         Bronx HS Of            6-06.00  
  4  1866 Richard Cevallos-L     Bronx School           5-00.00  
 
Boys Long Jump Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  3966 Demitri Payne          Dewitt Clint          21-01.75  
  2  1009 Jevon Shaw             Dewitt Clint          20-05.50  
  3   950 Mohamed Koanda         Taft Educati          20-02.75  
  4   959 Warissou Tchabalan     Taft Educati          19-07.75  
  5  1003 Chevon Ramsay          Dewitt Clint          18-06.75  
  6  1034 Kenneth Dickerson      Evander Chil          17-06.50  
  7  2514 Daqon Paulk            South Bronx           16-01.25  
  8  3247 David McLean           Harry S. Tru          15-11.50  
  9   947 Antonio Ford           Taft Educati          15-07.25  
 10   952 Abdala Lende           Taft Educati          15-03.00  
 11   949 Bariki Innis           Taft Educati          15-02.00  
 12  2537 Ben Lipkin             Bronx HS Of           14-07.50  
 13   953 Joshua Martinez        Taft Educati          13-07.00  
 --  3227 Abdoul Mat Ouro Ke     Walton Campu                ND  
 --  2504 Trevonn Crooks         South Bronx               FOUL  
 --   956 Abubakar Muhammed      Taft Educati              FOUL  
 --  4489 Jasson Pena            Walton Campu              FOUL  
 
Boys Triple Jump Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   950 Mohamed Koanda         Taft Educati          43-04.00  
  2   951 Mohamed Kouyate        Taft Educati          40-07.50  
  3  1903 Rahman Adekoya         John F. Kenn          37-10.25  
  4  2537 Ben Lipkin             Bronx HS Of           36-06.50  
  5  2551 Parry TU               Bronx HS Of           35-03.50  
 
Boys Shot Put Bronx
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1947 Romario Gordon         Harry S. Tru          44-09.75  
  2  1917 David Satchell         John F. Kenn          39-11.75  
  3  1918 Mashawn Simmons        John F. Kenn          38-04.00  
  4  1908 Jaheem Francis         John F. Kenn          37-06.50  
  5  4252 Habib Kouyate          Taft Educati          35-07.00  
  6  2506 Ibrahima Diallo        South Bronx           35-03.00  
  7  3227 Abdoul Mat Ouro Ke     Walton Campu          34-06.25  
  8  1915 Jacob Rivera           John F. Kenn          34-06.00  
  9  4495 G Sean Coley           Harry S. Tru          31-08.00  
 10   985 Devante Hunter         Dewitt Clint          31-02.75  
 11  4263 Garnet West            Roosevelt Ed          30-01.25  
 12  4596 Jacob Cruz             Roosevelt Ed          29-08.25  
 13  3145 Esteban Rivera         Bronx School          29-07.00  
 14  2510 Charles Ledesma        South Bronx           28-06.00  
 15  3243 Kojo Dansoh            Harry S. Tru          27-09.25  
 16  3947 Dyami Urena            Bronx School          25-06.50  
 17   850 Kevin Baez             Bronx School          24-10.75  
 18  1010 Tre Smith              Dewitt Clint          22-06.00  
 
                Women - Bronx - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Dewitt Clinton             149        2) Christopher Columbus Camp  74   
    3) Harry S. Truman             66        4) Bronx HS Of Science        55   
    5) Taft Educational Campus     52        6) Evander Childs Campus      28   
    7) John F. Kennedy Campus      20        8) South Bronx                15   
    9) Roosevelt Educational Cam   14       10) Walton Campus              12   
   11) Herbert H. Lehman            2       11) Archimedes/Maleska Campus   2   
 
                Men - Bronx - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Dewitt Clinton             101        2) John F. Kennedy Campus     74   
    3) Mott Haven Educational Ca   62        4) Bronx HS Of Science        54   
    5) Taft Educational Campus     48        6) Harry S. Truman            38   
    7) Evander Childs Campus       36        8) Bronx School/Law, Govt &   23   
    9) Roosevelt Educational Cam    9       10) Herbert H. Lehman           8   
   11) Christopher Columbus Camp    7       12) South Bronx                 1   

 
 
Post as: 
 

Media

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Our Photos (0 of 0)

 

Our Blogs (0 of 0)

 

Our Videos (0 of 0)

 

Results

 
new balance NYRR Coca-Cola Con Edison United Airlines U.S. Marines First Republic Bank AT&T USATF NYACRCano Events Muscle Milk New York Health & Racquet Club Coogan's Restaurant Academy Bus Lines

Contact

The Armory

Join the Community

Training at The Armory

On the Track | In the Classroom